ساخت آنتن های بزرگ

ساخت آنتن های بزرگ

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چه کسی آنتن بتنی را می سازد؟ این آنتن ها از چه موادی ساخته می شوند؟ به چه روشی ساخته می شوند؟ برای ساخت آنتن های بزرگ و پرقدرت نیاز به موادی مانند بتن و افزودنی های بتن است. تا بتواند این حجم از بزرگی آنتن را تحمل کند.

مزایای بتن

افزودنی های بتن دارای مزایای زیادی است که باعث استحکام بتن می شود ویژگی های این مواد شامل موارد زیر است.
۱- استحکام بالا ۲- کرنش های فشاری، خمشی، کششی ۳- میرایی ۴ – عمر بالای سرویس ۵- مقاومت سایش و ضربه ای ۶- مقاومت در برابر تغییرات جوی 7- مقاومت در برابر عوامل شیمیایی 8- مقاومت در برابر عوامل مخرب محیطی ۹- مقاومت در برابر عوامل مخرب صنعتی ۱۰- جذب آب کمتر ۱۱- افت کمتر خواص ۱۲- خواص فیزیکی و مکانیکی بهتر ۱۳- دارای خواص تزئینی و غیره

معرفی برخی بتن های مقاوم

۱- بتن های باردار شده توسط پلیمر ( PIC ) : این بتن پلیمر شامل بتن پورتلند پیش ریخته شده است که توسط یک سیستم مونومری باردار شده است و در همان محل، پلیمریزه می شود.

۲- بتن پلیمر سیمان (PCC) : این بتن پلیمر شامل یک مونومر است که به مخلوط آبی بتن تازه اضافه می شود و در همان محل، پلیمریزه می شوند .

۳- بتن های پلیمری (PC) : شامل یک سیستم مخلوط از سنگریزه ( Aggregate ) و پرکننده ( Filler ) در مونومری می باشد که قطعا در همان محل، پلیمریزه می شوند .

۴- بتن های پلیمر – گوگرد (PSC ) : این بتن شامل یک مجموعه ی مخلوط از بتن های گوگردی است که توسط پلیمرها اصلاح خواص پیدا کرده اند .

نحوه تولید بتن

سازه های بتنی از ۸۰ تا ۹۵ درصد پرکننده های معدنی و گاهی آلی تشکیل شده اند و حدود ۵ تا ۲۰ درصد افزودنی های بتن نیز سازه ی بتنی را نگاه می دارد. این محصولات بسیار مقاوم و محکم هستند و در مقابل باد و طوفان و سیل و زلزله مقاومت می کنند.