با توجه به مشکلات ناشی از اجرای ناصحیح بتن ریزی به صورت سنتی همچون پرداخت نامناسب و کافی نبودن مقاومت بتن در مقابل خمش ،فشار، کشش و سایش ،در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی ، شرکت بتن پلیمر برنا با بهره گیری از مواد افزودنی خاص ساختمانی و ترکیب آنها با بتن و نیز اجرای روشهای نوین بتن ریزی با استفاده از ماله های پروانه ای دوار جهت پرداخت مناسب و یکپارچه بتن ، سطحی یکپارچه ، صاف و صیقلی با رنگ بندی های متنوع را به وجود  می آورد که قابلیت های ذیل را دارا می باشد.

 • مقاومت بالای فشاری ، خمشی ، کششی . (دوام بالا)
 • مقاومت سایشی سه برابر سطوح بتنی معمولی.
 • مقاوم در برابر ترددهای سنگین. (لیفتراک و وسایل نقلیه زنجیردار)
 • عدم تولید گردو غبار از کف . (Anti dust)
 • تنوع رنگی جهت کاربری های مختلف .
 • عدم لغزش ، حتی در اثر ریختن روغن و مانند آن .
 • نفوذ ناپذیری نسبی در برابر شتشو .( نظافت آسان )
 • صرفه اقتصادی در مقایسه با سایر پوشش های کف .

مواد تشکیل دهنده بتن سخت :

 1. فوق روان کننده بتن : با کاهش آب به سیمان و استفاده از فوق روان کننده در بتن به میزان 1 درصد وزن سیمان در مترمکعب می توان مقاومت فشاری بتن را به میزان قابل توجهی افزایش داد.
 2. ژل میکروسیلیس : جهت بالا بردن پایایی و دوام بتن و نیز افزایش قابل ملاحظه نفوذ ناپذیری بتن (آب بندی ) می توان از ترکیب ژل میکروسیلیس در بتن به میزان 6 تا 10 درصد وزن سیمان در متر مکعب استفاده کرد.
 3. الیاف پلی پروپیلن : جهت بالا بردن مقاومت خمشی بتن و به حداقل رساندن ترک های ناشی از افت بتن می توان از الیاف پلی پروپیلن به میزان 1 کیلوگرم در مترمکعب بتن استفاده نمود.
 4. الیاف فلزی :می توان با حذف آرماتور بندی به روش سنتی در سیستم کف سازی های صنعتی و استفاده از الیاف فلزی در بتن به میزان 20 الی 30 کیلو گرم در متر مکعب ضمن افزایش قابل ملاحظه سرعت اجرا ، عملکرد 3 بعدی الیاف فوق در بتن متواند باعث افزایش مقاومت برشی ، افزایش مقاومت در برابر ضربه ، تورق و تنش های خستگی و نیز انعطاف پذیری و جلوگیری از گسترش ترک ها در بتن گردد.
 5. پودرهای پاششی سخت کننده : استفاده از پودرهای سخت کننده در رنگبندی های مختلف همزمان با اجرای بتن ریزی روی سطح در حال اجرا به میزان 4 الی 6 کیلوگرم در مترمربع و پرداخت آن با ماله های پروانه ای دوار تا به عمل آمدن سطح نهایی باعث افزایش چشمگیر مقاومت سایشی بتن و نیز کاهش تولید گردو غبار در سطح (Anti dust) خواهد شد.

موارد استفاده بتن سخت :

کارخانجات تولیدی ، صنایع سنگین و خودرو ، قطعه سازی ، تعمیرگاه ها ، صنایع غذایی ، بهداشتی ، دارویی و بسته بندی ، سرد خانه ها، محوطه سازی ها و نیز پارکینگ های طبقاتی و غیره.